Ванкувър Кенъкс се задържат здраво при победата с 4-3 над Калгари Флеймс
Global News | 2023-12-03 | 20:03:04

Два гола в началните 10 минути дадоха на Ванкувър Кенъкс преднина, която нямаше да отстъпят в събота вечер.

Иля Михеев, Сам Лафърти и Елиас Петерсон вкараха по веднъж и направиха асистенция, докато Кенъкс устояха на късния натиск от Калгари Флеймс, за да запазят победата с 4-3.

„Тези момчета ни победиха преди няколко седмици. Дивизионно съперничество, толкова добра победа за нас“, каза Куин Хюз, който също вкара и сега води защитниците на НХЛ с девет гола.

Възползвайки се от бавното начало на домакините, Ванкувър направи 2-0 водят по-малко от девет минути след началото на мача.

Те направиха 1-0 в 2:03 при първия си удар, когато Хюз влезе от страничните бордове и стрелна от централната точка покрай Джейкъб Маркстрьом на неговия ръкавицата.

Лафърти удвои преднината малко повече от шест минути по-късно, когато ударът на Филип Хронек от синята линия удари Михеев отпред и рикошира право към него отстрани на мрежата.

„Мислех, че първите 10 минути те диктуваха темпото и ние трябва да сме тези в нашата домашна сграда, които да диктуват темпото през първите 10 минути“, каза защитникът на Flames Макензи Уийгар.

След невероятно горещо Начало 12-3-1, Ванкувър е 4-5-0 в последните си девет мача. Те редуваха победи и загуби през последните осем.

„В по-голямата си част момчетата играха наистина силно тази вечер и сега трябва да го съберете отново в следващия мач,“ каза треньорът на Canucks Рик Точет. „Трябва да направим същата последователност, но малко повече хладнокръвие.“

Пауза с 3-1 в началото на третия период, благодарение на гола на Михеев 28 секунди преди края във втория, ще се окаже, че е твърде голям дефицит за преодоляване за Пламъците, които влязоха вечерта втори в НХЛ с пет завръщания в третия период. шести гол. Но голът на Петерсон с празна врата, като удари стик при дългия опит за изчистване на бившия Flames Никита Задоров, възстанови преднината от две попадения.

С отново издърпване на вратаря и силна игра, Линдхолм вкара втория си гол след 54 секунди наляво. Ванкувър остава перфектен при 13-0-0, когато води след 40 минути.

„Изглежда, че е така в момента, паднах много и се върнах, но днес нямахме късмет“, Линдхолм казах. „Това е опасна игра за игра, трябва да излезем по-добри и да бъдем по-добри в първия.“

Вписването на чифт асистенции за Ванкувър (16-8-1) беше Хронек, който продължава пробивния си сезон. С 25 точки (два гола, 23 асистенции) в 24 мача, той е само на 14 точки от рекорда си в кариерата, поставен през миналия сезон.

Микаел Баклунд също вкара за Калгари (10-11-3), който загуби у дома в регулация за първи път от шест мача. Пламъците бяха 4-0-1 в предишните си пет мача в Scotiabank Saddledome.

„Мислех, че започнахме малко небрежно“, каза защитникът Расмус Андерсон. „Изиграхме добра трета част, но преследвахме цялата трета част. Те се защитават добре и ние ги преследвахме и успяхме да вземем единия, но не и другия.”

Тачър Демко направи 19 спасявания за Кенъкс, за да се подобри до 12-6-0.

На другият край, Markstrom имаше 19 спирки. Рекордът му пада до 6-8-2.

Калгари се появи на таблото при 12:18 на първия, когато падащата му мощна игра, която влезе в играта 1-за-34 в предишните 12 мача, дойде при първата си възможност с Беклунд, който пренасочи центриращ пас от Адам Ружичка.

Задоров, придобит от Flames в четвъртък в замяна на два избора на проекта, направи своя дебют в Canucks.

„Те ме чуруликаха“, каза Задоров за бившите си съотборници. "Забавно е. Това е между нас. Обичам ги. Те ме обичат. Това е взаимна връзка. Забавлявах се да играя срещу тях днес.”

Посрещането не беше топло, тъй като защитникът, който беше поискал размяна, беше освиркван сладко всеки път, когато докосне шайбата през първия период.

„Очевидно съм развълнуван, че го имам. Един вид рядък играч, какъвто не сме имали тук и сме щастливи, че имаме“, каза Хюз. „Изненадан съм от освиркванията, но той каза, че това е възможно. Мислех, че той игра страхотно.“

Задоров игра в двойка с Тайлър Майерс.

„Това е нов отбор. Трябва да спечеля мястото си на покер масата.“

Следващото за Canucks е домакинство от пет игри, което започва с Devils във вторник.